ČESKO VIETNAMSKÝ VZDĚLÁVACÍ INSTITUT

Český Goodwill – ocenění pro firmy, kterých si lidé váží

Letošní 9. ročník tohoto prestižního ocenění, nazývaného také firmový oscar, se odehrál v srdci pražského Planetária dne 21. 10. 2021. Český Goodwill 2021 ocenil úspěšné firmy i sociální kapitál.

Ocenění Český Goodwill si odneslo 18 podnikatelů a firem, kterých si lidé váží. Galavečera, který byl hvězdnou oslavou zodpovědného podnikání, se zúčastnily téměř dvě stovky hostů, převážně z řad podnikatelů z celého Česka. I letošní rok se odehrával ve víru velkých činů, kdy se oceňovalo celkem v 6 kategoriích.

Na letošní ročník jsme byli pozvání také my, jelikož v minulém roce byl oceněn na prvním místě v kategorii Partner pan Nguyen Manh Tung, zakladatel firmy Czech Viet s.r.o.. Cílem této kategorie je vyzdvihnout podnikatele a společnosti, které se chovají odpovědně a transparentně ke svým stakeholderům, zejména pak zaměstnancům, zákazníkům a obchodním partnerům, stejně jako investorům či akcionářům a jsou jim spolehlivým a váženým partnerem.

Kategorii Tradice v tomto ročníku ovládl Adam Řehák a jeho společnost BOHEMIA PAPER, která vyrábí papír s rodokmenem. Na sdíleném druhém a třetím místě se shodným počtem hlasů se umístili Václav Osička s firmou Doubravský dvůr a perníkář Pavel Janoš se svým pardubickým perníkem. 

V kategorii Inovace si zlatého firmového oscara odnesl Šimon Břeský a jeho firma GardeniX. Stříbrnou příčku obsadil Tomáš Slavík za spolek Junák – český skaut a bronz získal Jan Buk, jednatel společnosti PARDAM NANO4FIBERS. 

Firmový oscar v kategorii Partner putoval v letošním roce do rukou Václava Kadlece, generálního ředitele společnosti Albatros Media. Na druhém místě zaujal příběh Pavla Balouna, majitele firmy BANES, a trojici oceněných ozdobila Bohdana Goliášová a její firma Tvůrci v praxi. 

V kategorii Made in Czechoslovakia porota ocenila společnost Vrgineers v čele s Markem Polčákem, předního výrobce simulačních technologií příští generace. Druhou příčku obsadil Václav Jiruš, zakladatel společnosti For Street Racing, a trojici nových držitelů firmových oscarů uzavřel Zbyněk Tihelka, spolumajitel firmy WALMAG MAGNETICS. 

Porota dále udělila Zvláštní cenu, a to hned třem nominovaným finalistům, kteří poskytují domácí péči seniorům, handicapovaným lidem, klientům s chronickým či nevyléčitelným onemocněním. Jsou jimi společnosti ADP – SANCO, kterou vede Karolína Tucker Šťastný, MEDICA zdravotní péče, kterou řídí Andrea Szymeczek, a Péče srdcem, kterou založila Jana Vávrová. 

V kategorii Osobnost Český Goodwill 2021, kde o umístění rozhodovala veřejnost, bylo celkem přijato 7.082 platných hlasů. Nejvíce (861) jich získal Jiří Koleňák nominovaný za Vysokou školu NEWTON. Na druhé příčce se umístil Pardubický perník Pavla Janoše s počtem 634 hlasů a bronzového firmového oscara s počtem 544 hlasů získal Jaroslav Malý, majitel společnosti LAWI sport, výrobce cyklistického oblečení na zakázku. Tradičně proběhla během galavečera charitativní dražba, jejíž výtěžek ve výši 150.000,- Kč zajistil Martin Januš, CEO společnosti MyQ Solution, držitel zlatého firmového oscara v kategorii Made in Czechoslovakia za rok 2020. Celý výtěžek putoval na podporu projektu Fandi mámám. Ten již pět let zajišťuje především materiální podporu matkám samoživitelkám.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *