ČESKO VIETNAMSKÝ VZDĚLÁVACÍ INSTITUT

CO DĚLÁME

Naše projekty

Seznamte se s námi a s našimi projekty, které jsme během několika let uskutečnili. Bez Vás by to nešlo, děkujeme za veškerou podporu.

Vietnamci pomáhají

Iniciativa #vietnamcipomáhají je společný projekt Czech Viet s.r.o. a známých vietnamských influencerů Hai Anh, David Duc a Sangu, který vznikl v reakci na vlnu solidární pomoci vietnamských komunit žijících v České republice v rámci situace kolem Covid 19. Projekt Vietnamci pomáhají, pomáhá propojovat dobrovolnickou činnost mezi vietnamskou komunitou a českou společnosti.

Česká škola ve Vietnamu

Hlavním cílem organizace je vybudovat českou školu v horské oblasti severního Vietnamu. Dlouhé roky jsme pravidelně posílali několik desítek tisíc českých korun do Vietnamu na školní obědy dětem v horách nebo na venkově. To, ale děti nemotivuje do školy docházet nebo ji vůbec dokončit. Velmi málo dětí po ukončení základního vzdělání ve studiu pokračuje dále. My bychom chtěli na vývoj a studium dětí dohlížet osobně od úplného začátku.

PŘIPRAVUJEME

Učíme se vietnamsky

Jak nejlépe oslovit vietnamskou komunitu než vietnamsky? Nejlepší cesta je právě znalostí cizího jazyka. Ať už plánujete cestu do Vietnamu nebo se chcete domluvit s rodinou svého partnera, naše kurzy s rodilou mluvčí se hodí pro každého. Výuka probíhá online a můžete si vybrat kurz v malé skupince nebo individuální lekce. Navíc, koupí jazykového kurzu přispíváte na aktivity naší neziskové organizace.

Česko-vietnamská knihovna

Knihovna vznikla jako místo, kam mohou přijít všechny generace vietnamské komunity se zájmem o knihy ve vietnamském a českém jazyce. Mimojiné to je jedinečné místo, kde se může setkávat česká a vietnamská společnost.

PŘIPRAVUJEME

Cizinci v ČR

Být cizincem ve vlastní zemi, cítit se cizí ve vlastní kůži, to je podstata slova cizinec. Není to jen pojem osoby, která nemá státní občanství České republiky. Projektem, který vznikl v roce 2010, chceme propojit cizince žijící v České republice navzájem a českou majoritní společnost s cizinci žijícími v České republice.

Držíme spolu

Nabízíme pomoc tam,  kde je to potřeba. Máte nápad, kde bychom mohli být nápomocní? Nebo chcete pomoci přímo Vy osobně? Ozvěte se nám a domluvíme se u výborného šálku vietnamského čaje.

Naši dobrovolníci

Phuong Nhung

Jmenuji se Nhung. Po absolvenci vietnamistiky jsem pokračovala na magisterské studium komparatistika. Kurzy a čtenářské kroužky vietnamštiny vedu již 4. rokem. Zároveň příležitostně pracuji jako překladatelka a tlumočnice. Mimo to pravidelně přispívám svými překlady vietnamských pohádek do multilingvistického časopisu pro děti Kamarádi.

Thu Thao Pham

Ahoj, jmenuji se Thảo. Pracuji jako lékařka a  také jako asistentka na lékařské fakultě. Ve volných chvílích překládám a tlumočím hlavně ve svém oboru. Za studia jsem pracovala v integračním centru pro cizince,a také jsem založila studentský spolek,jehož hlavním cílem bylo jazykově a kulturně sblížit vietnamského pacienta s českým zdravotníkem. 

Do projektu jsem se zapojila abych i Vám ukázala krásy vietnamštiny.

 

Thu Trang

Ahoj, jmenuji se Trang a odmalička mě zajímaly jazyky, proto jsem se po střední škole rozhodla pro studium bohemistiky na Univerzitě Karlově. I po jejím dokončení se jazykům dál věnuji během svého volna na maximum. Ráda se jazyky učím, ale také je ráda vyučuji. Aktuálně pracuji v oblasti B2B a B2C. Nastavovala jsem operativní procesy k uskutečnění první maloobchodní franšízy v ČR pro Vietnamce a Čechy, vytvářela jsem marketingové podklady pro vietnamské zákazníky a aktivně spolupracovala jako tlumočnice na jejich realizaci. Tlumočnictví se věnuji déle jak 15 let, a to v různých oborech lidské činnosti a na různých úrovních (zdravotnictví, obchod, sociální, úřední a diplomatická sféra…).Myšlenka tohoto projektu mě nadmíru oslovila, proto bych ráda participovala na jeho realizaci a pomohla s tvorbou učebních materiálů.