ČESKO VIETNAMSKÝ VZDĚLÁVACÍ INSTITUT

bez vás by to nešlo

NAŠE OCENĚNÍ

DĚKUJEME

CENA VIA BONA 2020

Projekt vznikl v reakci na vlnu solidární pomoci vietnamských komunit žijících v České republice během koronakrize.

NGUYEN MANH TUNG

Jedním ze zakladatelů iniciativy je Nguyen Manh Tung, který pro své dobročinné aktivity čerpá ze svých nelehkých osobních zážitků z dětství. Už od 12 let se snažil sám vydělávat, a když mu ve 14 letech zemřel otec, musel se sám postarat o bratra i maminku. Tato náročná zkušenost jej přivedla k rozhodnutí věnovat se v životě něčemu smysluplnému. 

a jeho příběh...

Založil menší firmu a svůj čas a energie věnuje také do propojování české a vietnamské komunity v rámci česko-vietnamské organizace CZECH Viet. Zkušenost spojenou se smrtí svého otce předává dál také jako poradce v Poradně Vigvam, která pomáhá lidem vyrovnat se s úmrtím blízkého člověka.

CO O NÁS NAPSALI?

 
“Vietnamská komunita sehrála v boji proti koronavirové pandemii v Česku významnou roli. Tisíce vietnamských švadlen se zapojily do šití roušek, stovky majitelů večerek a restaurací nabízeli občerstvení zdarma zdravotníkům, hasičům či policistům. Aby se pomoc stala efektivní, založili mladý podnikatel Nguyen Manh Tung se svým kolegou informační portál, facebook a web Vietnamci pomáhají, propojující dobrovolníky a žadatele o pomoc.”