Jsme nezisková organizace, která se skládá z česko-vietnamského týmu.

KDO JSME

Tým nadšenců a milovníku obou kultur, kteří se snaží edukovat a propojit krásy těchto zemí. Seznamujeme vietnamskou menšinu o české kultuře a naopak.

Jsme nezisková organizace Česko-vietnamský vzdělávací institut, z.s., s pracovištěm v Praze a v Hanoji. Vytváříme projekty, které přispívají k pozitivní integraci všech generací Vietnamců do majoritní společnosti. Naše unikátnost na rozdíl od jiných neziskovek zaměřujících se na vietnamskou komunitu je v tom, že jsme mladý česko-vietnamský tým. Rádi bychom už tím, šli příkladem. Nicméně to, že se zaměřujeme především na vietnamskou menšinu neznamená, že nemáme zájem i o ostatní národnostní menšiny v ČR.

NÁŠ PŘÍSTUP

K podpoře poslání institutu a hlavní činnosti vyvíjí institut dále vedlejší činností:

HISTORICKÉ OKÉNKO

Česko-vietnamský institut z.s. vznikl přejmenováním neziskové organizace TNSV Brno. Cílem neziskovky bylo sdružovat mladé vietnamské studenty a pomáhat jim v osobním rozvoji během jejich studia i života v ČR. Odštěpení a přejmenování organizace z TNSV Brno na Česko-vietnamský vzdělávací institut z.s. považujeme za další krok ve vývoji neziskovky v silnou instituci s cílem šíření českého vzdělávacího systému a integrace vietnamské menšiny v ČR. Podpora vzájemného vzdělání mládeže a studentů jak v ČR, tak i ve Vietnamu.

CENA VIA BONA 2020

“Vietnamská komunita sehrála v boji proti koronavirové pandemii v Česku významnou roli. Tisíce vietnamských švadlen se zapojily do šití roušek, stovky majitelů večerek a restaurací nabízeli občerstvení zdarma zdravotníkům, hasičům či policistům. Aby se pomoc stala efektivní, založili mladý podnikatel Nguyen Manh Tung se svým kolegou informační portál, facebook a web Vietnamci pomáhají, propojující dobrovolníky a žadatele o pomoc.”

Hlavní činnost institut uskutečňuje zejména prostřednictvím

Tlumočení a překlady

Potřebujete kvalitní a rychlý překlad? Obraťte se na nás prostřednictvím formuláře zde, nebo nám zavolejte a domluvíme se na detailech.

Zastupování zájmů členů

Ve vztahu k národním i mezinárodním organizacím, asociacím a institucím či jiným podobným seskupením či orgánům.

Pořádání přednášek

Seminářů, workshopů, konferencí a vzdělávacích akcí pro veřejnost. Pro zobrazení našich již uskutečněných akcí si prohlídněte náš blog.

Další činnosti institutu

Umožní institutu získat odborné informace, publikace, znalosti, možnosti, jakož i další prostředky (včetně finančních) za účelem naplňování poslání a činností ČVVI a podpory jejích členů

Podpořte projekt
“Česká škola ve Vietnamu“
JEŠTĚ DNES