Hraní bez hranic letos v duchu Vietnamu

S probouzejícím se jarem se dne 19.3.2022 konala již podeváté akce s názvem Hraní bez hranic v Kulturním centru Zahrada. A to ve vietnamském duchu pro malé i rodiče. Česko-vietnamský vzdělávací institut byl hlavním partnerem a náš tým zajistil do programu kurz letních závitků a hru Da Cau (vietnamský badminton nebo hakysák). Zajistil také loutkové divadlo Hedvábí v režii Diany Cam Van Nguyen (česko-vietnamská filmová režisérka oceněná českým lvem v roce 2022), které připravila ve spolupráci s divadlo Alfréd ve dvoře,

Na událost Hraní bez hranic dorazilo okolo 70-80 lidí a v celém prostoru byla velmi příjemná atmosféra. Děti si užili loutkové divadlo, které mohli sledovat velmi zblízka. Návštěvníci se naučili jak si připravit slavné letní závitky a rovnou si i své výtvory snědli. V horním patře centra jsme naopak připravili místnost, kde jsme pouštěli audio vietnamské pohádky v češtině, připravili jsme tématicky laděné omalovánky a další výtvarné aktivity. Na místě náš tým dobrovolníků měl k prodeji tradiční vietnamské produkty nejen od značky Master Vietnam.

Děkujeme paní Spěvákové a panu Martinikovi z firmy Feelnat s.r.o. (e-shop), která je výhradním dovozcem Da Cau a několik kusů nám na realizaci věnovala.

Děkujeme také KC Zahrada za velmi milou spolupráci a těšíme se na další společné aktivity!

Kulturní centrum Zahrada je jedním ze dvou kulturních středisek společnosti Kulturní Jižní Město o.p.s., tím druhým střediskem je historická budova Chodovské tvrze. KC Zahrada nabízí kulturní i volnočasové vyžití pro všechny věkové kategorie – od batolat až po seniory. Disponuje multifunkčním sálem, zrcadlovým sálem, keramickou a výtvarnou dílnou, tělocvičnou i řadou menších sálů či učeben. Divadlo, film, hudba a společenská setkání jsou nosnými prvky programové struktury tohoto kulturního centra.

Pokud byste chtěli zajistit podobný program i ve Vašem městě nebo volno-časovém kulturním centru, ozvěte se nám. Rádi přijedeme i k Vám!

0 Comments