Český Goodwill v Sapě

Dne 26. ledna se uskutečnilo výroční setkání laureátů ocenění Český Goodwill. Hosti byli pozváni na akci konající se v tržnici Sapa, kterou pořádala nezisková organizace Česko-vietnamský vzdělávací institut v čele s představiteli,  David Duc a Tung Nguyen Manh. Setkání bylo přichystáno s unikátním zážitkem, a tedy oslavou vietnamského nového roku a poznáním typických tradic a zvyklostí Vietnamské komunity odehrávající se na tento svátek.

Setkání bylo uskutečněno z dvou hlavních důvodů, jedním bylo podpořit projekt neziskové organizace Česko-vietnamský vzdělávací institut a předat ocenění Český Goodwill novým ambasadorům, kterých si lidé váží.

Akce byla spojená s oslavou lunárního nového roku nazývaný “Tết”, který je nejdůležitějším svátkem roku pro Vietnamskou komunitu. I v tržnici Sapa byla festivalová atmosféra, kterou mohli účastníci při prohlídce areálu vidět, a to zejména u stánků s prodejem tradičních symbolů nebo v buddhistickém chrámu, který byl vyzdobený v pestrých a slavnostních barvách. Po ukončení prohlídky byla přichystaná novoroční večeře v tradičním podání “cơm bình dân”. Večeře se podávala z  pěti až sedmi chody, které se prostřeli do středu stolu a každý jedinec si nabíral jídlo do své misky, jako je zvykem v každé vietnamské rodině. Nesměli chybět ani tradiční pokrmy, což byli Bánh Chưng ( rýžový koláč) a Xôi gấc (rýže oražově zabarvená), tyto pokrmy jsou symbolem tohoto svátku a také mají přinést do nového roku štěstí. 

Chtěli byste zažít podobný zážitek? Napište nám na info@czechviet.org.

 

0 Comments